Słowo na niedzielę

O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu

z dziękczynieniem!

 

To słowa św. Pawła, które usłyszymy jutro w liturgii. Dopiero co zakończyła się wizytacja kanoniczna naszej parafii, biskup powierzył nam szczególną troskę o nasz piękny kościół, położył nam na sercu sprawę szybkiego dokończenia budowy plebanii, a św. Paweł na drugi dzień mówi, żeby się zbytnio o nic nie troskać…

 

Kogo więc słuchać  możemy śmiało zapytać!? Najpierw posłuchaj sumienia i dotknij się tego miejsca w które ono drapie i tam gdzie nie daje spokoju. Troszczyć się trzeba, ba! I to bardzo! O rzeczy materialnie ważne, czy niezbędne. Jednak bardziej troszczyć się trzeba o to, co nie przemija, a wszystkie sprawy według słów św. Pawła przedstawić Bogu.

 

Przedstawiamy Ci więc Panie nasz wszystkich. Takimi, jakimi jesteśmy. Takimi, jakimi nas widzisz. Chcemy jednak osiągnąć taki stan duszy i ducha jaki chciałbyś widzieć. W miesiącu październiku trzymając różaniec w ręku prosimy także o wstawiennictwo Maryję – Królową Różańca Świętego.

Jako Wasi duszpasterze życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!