Odpust Parafialny ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela


Zakończenie roku Szkolnego


Bierzmowanie


Spotkanie Harcerzy Diecezji Sandomierskiej


Procesja Bożego Ciała 2017

fot. Rafał Rogoźnicki


XVIII Rocznica Wizyty Jana Pawła II w Sandomierzu


Diecezjalny Konkurs Biblijny


"Jan Paweł II był, jest i będzie..."

    W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Gościeradowie odbyła się IV edycja międzygminnego konkursu wokalnego. Dzieci wykonały utwory poświęcone pamięci naszego Wielkiego Papieża św. Jana Pawła II. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody. Gratulujemy wygranym.


Dekanalny Konkurs Biblijny

   17 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Sapińskiego w Zaklikowie odbył się Dekanalny Konkurs Biblijny. Reprezentanci parafii Trzydnik Duży, Szczecyn, Gościeradów, Borów i Zaklików w tym roku musieli zmierzyć się z pytaniami z zakresu Ewangelii wg. św. Łukasza wraz ze wstępem jak i przypisami z Biblii Tysiąclecia. Uczennica z naszej parafii zajęła drugie miejsce i awansowała do finału diecezjalnego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 


Diecezjalne spotkanie Szkół Jana Pawła II

    16 maja w Ulanowie odbył się XIII zjazd przedstawicieli samorządu Szkół im. Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II. W szkole natomiast odbyła się część artystyczna pt. "Brat naszego Boga". Po części artystycznej przeprowadzono konkurs międzywojewódzki pt. "Znam mojego Patrona".


Msza św. za Ojczyznę i Strażaków

      3-go maja została odprawiona uroczysta Msza św. za Ojczyznę i Strażaków, której przewodniczył ks. Proboszcz. Dziękujemy wszystkim za patriotyczną postawę oraz uczestnictwo w Liturgii, którą upiększyły uczennice naszej Szkoły śpiewem pieśni patriotycznych.

fot. Rafał Rogoźnicki


XVII Dzień Otwartej Furty

       1 maja 2017 roku dzieci i młodzież parafii Gościeradów jak co roku udała się na Dzień otwartej furty do Sandomierza. Dni otwarte rozpoczęły się wspólną Mszą Świętą której  przewodniczył ks. Rafał Kułaga, rektor seminarium. Po czym uczestnicy pod okiem ks. Andrzeja Łach i ks. Pawła Antoniak brali udział w różnych atrakcjach, miedzy innymi: w koncercie  zespołu „Siewcy Lednicy” oraz zabawie z zespołem „Trio z Rio”. Mogli też spróbować serwowanego przez kleryków smacznego bigosu lub kiełbaski prosto z grilla.  Chłopcy ze szkoły podstawowej brali udział w rozgrywkach piłki nożnej, przy czym osiągnęli w swojej kategorii wielki sukces zajmując drugie miejsce spośród wszystkich drużyn. Uczestnicy wracając do domu byli w pełni zadowoleni z uśmiechem na twarzy.

 


III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

     Nasze uczennice brały udział w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Poezja dla Jana Pawła II" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Mściowie. Gratulujemy za zajęcie II miejsca oraz życzymy kolejnych sukcesów.


Triduum Paschalne


Wesołego Alleluja!

     W Wielką Środę dzieci Szkoły Podstawowej przygotowały przedstawienie dotyczące Świąt Wielkanocnych, w którym ukazały najważniejsze tradycje świąteczne. Występ dzieci wprowadził nas w Triduum Paschalne, które będziemy przeżywali. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tych najważniejszych świętach dla każdego chrześcijanina. Z okazji świąt Wielkanocnych składamy wszystkim parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Chrystus dodawał każdemu sił oraz swoich łask do mężnego wyznawania swojej wiary w obliczu dzisiejszego świata.


Droga Krzyżowa ulicami Gościeradowa

     Po Mszy św. w piątek 7 kwietnia ulicami naszej parafii przeszliśmy Drogą Krzyżową, rozważając Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dziękujemy za zaangażowanie oraz wspólną modlitwę.


Przyrzeczenie Harcerzy w Sandomierzu

       Drużyna harcerska z Gościeradowa  w piątek 31 marca pod opieką Druhen Instruktorek oraz ks. Andrzeja Łacha wyruszyła w kierunku Królewskiego Miasta. Po zakwaterowaniu w Ośrodku Caritas harcerze udali się na skautową drogę krzyżową. To wyjątkowe nabożeństwo odbyło się w podziemiach miasta,  a prowadził je ks. Phm Dariusz Sidor - Diecezjalny Duszpasterz Harcerzy. Gościeradowscy harcerze czytali rozważania. Do wspólnej modlitwy dołączyli także druhny i druhowie  z Dwikóz i Sandomierza. Po skończonej modlitwie powróciliśmy do Ośrodka Caritas. Tam też odbyło się harcerskie spotkanie ze wspólnymi śpiewami. Po kolacji miał miejsce kolejny punkt dnia - wizyta w sandomierskiej zbrojowni. Tam tez niespodziewanie grupa naszych harcerzy przeżyła najważniejszy moment w skautowym życiu - złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego i odebranie Krzyża. Stali się odtąd pełnoprawnymi harcerzami! Ten wyjątkowy czas, spędzony w Mieście Ojca Mateusza z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych harcerzy oraz wpłynie na utwierdzenie się w harcerskich ideałach - Służbie Bogu, Ojczyźnie i Bliźniemu!


Rekolekcje Wielkopostne

      Tego roku Rekolekcje Parafialne poprowadził ks. Wojciech Ciupak. Rekolekcje rozpoczęliśmy w IV Niedzielę Wielkiego Postu a zakończyliśmy spowiedzią św. w sobotę. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w duchowych przeżyciach i za skorzystanie z sakramentu pokuty.


Droga Krzyżowa dla młodzieży

      17 marca w czasie Drogi Krzyżowej młodzież naszej parafii czytając rozważała poszczególne stacje. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie oraz dzieciom za liczne przybycie.


Dekanalny turniej w tenisa stołowego

       W Zaklikowie 11 marca odbył się dekanalny turniej tenisa stołowego. Nasi ministranci zajęli pierwsze i trzecie miejsce w turnieju, dzięki czemu zapewnili sobie udział, w kolejnym etapie na poziomie diecezjalnym.


Droga Krzyżowa dla dzieci

      W dniu 10 marca odbyła się Droga Krzyżowa dla dzieci. w szczególności dla klasy III Szkoły Podstawowej, która przygotowuje się do pierwszej Komunii świętej. Uczniowie jak i uczennice brały czynny udział w nabożeństwie idąc za krzyżem od stacji do stacji.


Pomagam "Skarbonka Miłosierdzia"

      Młodzież naszego Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem ks, Andrzejem w dniu 08 marca rozprowadziła "Skarbonkę Miłosierdzia". Akcja ta polega na składaniu, przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel skarbonek. Ofiary tę będą przeznaczone na leczenie dzieci i osób starszych, Uczestniczące w dziele dzieci i młodzież, rezygnują w okresie Wielkiego Postu z drobnych przyjemności, jak słodycze
i odkładają zaoszczędzone pieniądze do skarbonek Caritas. Dodatkowo biorą udział w katechezach na temat sytuacji ludzi biednych i potrzebujących pomocy.


Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

      03 marca z racji Drogi Krzyżowej zostały rozdane plansze dzieciom szkoły podstawowej, do uczestnictwa w nabożeństwie. Cieszymy się, że tak wiele dzieci i młodzieży przybyło do naszego kościoła. Zachęcamy do wytrwania w postanowieniach wielkopostnych.


Weź z Chrystusem Krzyż

      Wielki Post to czas łaski i nawrócenia się do Boga. W owocnym przeżyciu tego czasu pomaga nam rozważanie Drogi Krzyżowej naszego Pana Jezusa Chrystusa i nabożeństwo Gorzkich Żali. Dzieci z naszej parafii wykonały prace plastyczne, które wprowadzają nas w ten szczególny czas liturgiczny w Kościele. Wszystkich zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu.


Studniówka w Wólce Gościeradowskiej

       18 lutego ks. Proboszcz z ks. Pawłem uczestniczył w studniówce czwartych klas technikum. Przed rozpoczęciem, jakże ważnego tańca "Polonez",
ks. Proboszcz złożył uczniom serdeczne życzenia. Ta wspaniała tradycja świadczy o dobrej współpracy i życzliwości między Szkołą a Parafią.


XXV  Światowy Dzień Chorego

       10 lutego 2017r. odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej z okazji Światowego Dnia Chorego. Kierujemy również serdeczne pozdrowienia, życzenia
i słowa wsparcia dla wszystkich chorych z naszej parafii.


Kolędowanie z Olgą Szomańską

       W Radomyślu nad Sanem 6 stycznia odbył się koncert kolęd, w którym uczestniczyła młodzież KSM z naszej parafii. Spotkanie rozpoczął koncert Olgi Szomańskiej- wybitnej aktorki i piosenkarki, znanej z koncertów Piotra Rubika, programu "Twoja twarz brzmi znajomo", serialu "M jak Miłość" czy też licznych musicali. Zaśpiewała wspólnie z młodzieżą najpiękniejsze polskie kolędy oraz hity z repertuaru Rubika. Następnie odbyło się spotkanie opłatkowe.


XV Wieczór Kolęd i Pastorałek

        Dnia 5 stycznia odbył się w Gościeradowie XV Wieczór Kolęd i Pastorałek. Wśród wielu artystów wystąpiła parafialna Schola z ks. Pawłem na czele. Pełna sala gości na zakończenie odśpiewała wspólną kolędę, po czym księża złożyli wszystkim podziękowania, życzenia i udzielili błogosławieństwa.


Wigilia w Domu Pomocy Społecznej

      22 grudnia 2016 r. odbyła się uroczysta Wigilia zorganizowana przez Stowarzyszenie Wspomagania Osób Niepełnoprawnych „Res Sacra Miser” oraz Dyrekcję Domu Pomocy Społecznej.

 

 


Coraz bliżej Święta

        Miesiąc grudzień to czas przygotowania się na Święta Bożego Narodzenia. W naszej parafii młodzież z KSM przygotowała akcję pt. "Świąteczna Paczka". Paczki przygotowane przez naszych wielkodusznych parafian, zostały wręczone dzieciom z naszej parafii. Adwent to także czas, w którym uczestniczymy w porannych Mszach św. roratnych. Dzieci, które uczestniczyły codziennie z lampionami, otrzymały paczki ze słodkościami od księdza proboszcza. Nie mogło i w tym roku zabraknąć "Betlejemskiego Światła", które Harcerze przynieśli do naszej świątyni. Wszystkim składamy z serca serdeczne Bóg zapłać.


Jubileusz Szkoły Podstawowej w Gościeradowie

       "To, co otrzymałem w latach szkolnych, do dzisiaj owocuje w moim życiu. . ." Jan Paweł II. Pod takim hasłem 10 listopada 2016r. Szkoła Podstawowa w Gościeradowie obchodziła 50-lecie powstania placówki i 10-lecie nadania szkole imienia Jana Pawła II. Obchody jubileuszu rozpoczęły się Mszą św.,
a następnie wszyscy udali się do alma mater, gdzie kontynuowano radosne świętowanie.


Nagrody za uczestnictwo w Nabożeństwach Różańcowych

    31 października po Mszy św. o godz. 17:00 dzieci, które uczestniczyły codziennie w Nabożeństwie Różańcowym, otrzymały od księdza Proboszcza książkę pt. "Którędy do Nieba? Drogowskazy świętego Jana Pawła II"


Dekanalny Turniej Piłki Halowej Ministrantów

29 października w Zaklikowie odbył się dekanalny turniej piłki halowej ministrantów. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, oraz tytuł króla strzelców.


Sprzątanie cmentarza oraz grobów zmarłych księży, przed uroczystością Wszystkich Świętych, przez KSM i Harcerzy

     26 października 2016 roku Harcerze ze Szkoły Podstawowej w Gościeradowie wraz z dh. Ewą Wołoszyn i księdzem Andrzejem Łachem porządkowali cmentarz z I wojny światowej, który znajduje się w Gościeradowie Folwarku. Jest to cmentarz wojenny żołnierzy armii austro-węgierskiej i rosyjskiej poległych pod Gościeradowem w 1914 roku. Karta cmentarza została założona w 1987 roku. Po wspólnej modlitwie Harcerze złożyli wiązanki i zapalili znicze.


Spotkanie Szkół Jana Pawła II w Częstochowie

     "Jan Paweł II - Bądźcie świadkami Miłosierdzia" pod takim hasłem w dniach od 12-13 października przebiegała XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Blisko 20-tysięcy uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektorów przybyło by podziękować Królowej Polski za ciągłe wstawiennictwo. Również z naszej Szkoły uczestniczyła delegacja uczniów klasy szóstej z panią dyrektor Anną Drwal i ks. Andrzejem. Kulminacyjnym momentem spotkania była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem  ks. bp. Henryka Tomasika, który w homilii powiedział: "Tu na Jasnej Górze, prosimy Matkę Najświętszą o pomoc, aby żyć tak, jak Maryja, aby naśladować Pana Jezusa przez nasze czyny dobroci. To jest nasze wielkie zadanie". Z tym przesłaniem z radością ubogaceni duchowo wróciliśmy do naszych codziennych obowiązków.


Parafialna pielgrzymka do Częstochowy

          Z piątku na sobotę w nocy 24 września 2016r. z naszej parafii, wraz z ks. Pawłem, wyruszyła pielgrzymka do Częstochowy. Dotarliśmy na Jasną Górę o godz. 4.50 rano, następnie udaliśmy się do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie odśpiewaliśmy godzinki, a po odsłonięciu Czarnej Madonny uczestniczyliśmy na uroczystej Mszy Świętej. Po odprawieniu nabożeństwa drogi krzyżowej na wałach, każdy miał czas dla swojej własnej dyspozycji żeby, zwiedzić skarbiec, wejść na wierzę, kupić sobie pamiątki. O godz. 13:30 wyruszyliśmy z powrotem dziękując Maryi za wspaniały dzień pielgrzymowania.