Słowo na niedzielę

Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki

Mk 1,2


Niedawno na ekranach kin mogliśmy obejrzeć film pt. "Bella". W jednej ze scen główna bohaterka Nina zostaje zaczepiona przez niewidomego żebraka siedzącego na chodniku wielkiego miasta. Próbuje sprzedać jej zrobioną przez siebie metodą origami żabkę. Nina odpowiada, że nie ma pieniędzy. Niewidomy żebrak pyta ją czy piękny jest dzisiaj dzień. Ona odpowiada, że owszem. Żebrak stwierdził, że jeżeli opisze mu dzisiejszy dzień, to dostanie od niego wspomnianą żabkę. Nina zrobiła to i na końcu dodała, że to po prostu zwykły, codzienny dzień. Żebrak na to: chciałbym to zobaczyć. I wtedy kamera wędruje na napis znajdujący się na kartonie obok żebraka: Bóg zabrał mi wzrok - teraz mogę widzieć.

 

W czasie tego adwentu masz zamknąć oczy skierowane na sprawy tego świata. Zatrzymać się na chwilę. Oczami wiary spojrzeć w niebo i pomyśleć nad tymi wielkimi wydarzeniami Twojej religii, Twojej wiary, Twojej rodziny, które będą się dziać w czasie nadchodzących świąt. Odpowiedz sobie na pytania: co widzę? co ten adwent zmienia we mnie? co chcę, żeby zmienił? co powiem narodzonemu Dziecięciu? czy to właśnie, że na Niego czekam? czy wierzę w Jego wcielenie? czy jestem przygotowany na Jego przyjście? czy raduję się z tego?

Dzisiaj rozpoczynamy czas adwentowych rekolekcji. Niech będzie to święty i owocny czas naszej przemiany. Niech to będzie czas naszej dobrej spowiedzi. 

 

Błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!