21 LIPCA 2024 ROKU

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny, we wtorek – święto św. Brygidy, patronki Europy, w środę – wspomnienie św. Kingi, w czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa, w piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu.

W czwartek przypada święto św. Jakuba oraz wspomnienie św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów podczas każdej Mszy Św.

Jest to także dzień imienin naszego bpa Krzysztofa. Polecajmy naszego Pasterza serdecznej pamięci modlitewnej, a także wszystkich kierowców i użytkowników dróg.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Janowa Lubelskiego na Jasną Górę w dniach od 2 do 12 sierpnia. Z naszej parafii będzie pielgrzymował ks. Łukasz.

Kustosz Sanktuarium w Janowie Lubelskich zaprasza kobiety i dziewczęta na II Pieszą Pielgrzymkę Kobiet z Janowa Lubelskiego do Branwi, do kościoła św. Anny. Wyjście z Janowa ok. 6.45. Msza Św., w Branwi o godz. 12. Trasa liczy ok. 20 km.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła Izabeli Malec, Annie Drwal, Teresie Bąk, Anecie Bury, Jerzemu Spyrze.

Troskę o kościół w tym tygodniu powierzamy Małgorzacie Naborczyk, Małgorzacie Kulig, Kamilowi Babiarzowi, Dorocie Nyk, Katarzynie Tomczyk.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

1. Mateusz Ziółkowski, zam. Gościeradów, par. Gościeradów i Joanna Staniak, zam. Ludwin, par. Ludwin – zapowiedź druga.