Ogłoszenia Parafialne


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 GRUDNIA 2023 ROKU

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 

 1. Wczoraj w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie pożegnaliśmy Mamę naszego ks. Proboszcza śp. Emilię. Dziękujemy za wspólną modlitwę, wyjazd na pogrzeb oraz za zamówione Msze Święte, które będą sprawowane
  w naszej parafii, o terminie których poinformujemy w najbliższym czasie.

 2. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Mesjasza. Podczas Mszy Św., o godz. 9 poświęcimy opłatki na stoły wigilijne. Opłatki będą dostępne w kancelarii, zakrystii oraz u p. Elżbiety Myszki. Poświęcimy także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przygotowane przez Caritas.

 3. Adwent to także czas Mszy Św., Roratnich, które w naszej parafii będą sprawowane o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza dzieci, młodzież. Dla dzieci przygotowane są tematyczne plansze, które będą mogły uzupełniać przez czas Adwentu. Na Roraty prosimy wszystkich o zabieranie ze sobą lampionów.

 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek – św. Barbarę,
  w środę – św. Mikołaja, w czwartek – św. Ambrożego, w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 5. W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca – polecajmy Bogu naszych ministrantów oraz sprawę powołań w kościele i świętość kapłanów.

 7. Jako parafia chcemy włączyć się także w różnego rodzaju dzieła adwentowego miłosierdzia poprzez kiermasz słodkości z inicjatywy oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii, który będzie miał miejsce w niedzielę – 10 grudnia.

 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła Monice i Robertowi Tęczom, Marzenie Pierzchale, Mariuszowi Karkusiewiczowi, Janinie Chmurze.

 9. Troskę o kościół powierzamy w tym tygodniu Dorocie Oczak, Genowefie Słowińskiej, Ewelinie Ufniarz, Elżbiecie Myszce, Marlenie Małek, Beacie Iwan.

 10. Spotkanie w sprawie strojów komunijnych - 4 grudnia. Chłopcy o godz. 16.30, dziewczynki o godz. 17 w sali przy plebanii.