Ogłoszenia Parafialne


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 KWIETNIA 2024 ROKU

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

 

 

Trwamy w radości ze Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, która w szczególny sposób będzie wybrzmiewać w Liturgii Kościoła do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Dniu Pięćdziesiątnicy.

 

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Powierzajmy tę intencję Dobremu Bogu w naszych osobistych modlitwach.

 

22 i 23 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lubelskim będzie miała miejsce peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Rozpoczęcie peregrynacji nastąpi w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 17 – wprowadzenie relikwii i o godz. 18 – Msza Św. Nasz dekanat Zaklików zaproszony jest do czuwania modlitewnego także we wtorek, 23 kwietnia od godz. 12 do 15. Organizowany jest wspólny wyjazd na czuwanie do Janowa Lubelskiego. Więcej informacji dostępnych jest na plakat oraz w zakrystii.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy we wtorek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski, natomiast w czwartek święto św. Marka, Ewangelisty.

 

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Zapraszamy na wyjazd na Dzień Otwartej Furty w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Wyjazd 1 maja / środa / o godz. 8.30 z parkingu przy kościele. Powrót ok. godz. 15. Koszt to 30 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

 

Z 26 na 27 maja / niedziela – poniedziałek / odbędzie się dekanalne nocne czuwanie na Jasnej Górze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wyjazd ok. godz. 15, powrót ok. godz. 6. Koszt wyjazdu to 70 zł. Zapraszamy do zapisów w kancelarii i zakrystii.

 

Dziękujemy za sprzątanie kościoła Piotrowi Bąkowi, Elżbiecie Bajner, Iwonie Bożyczko, Annie i Ewie Lipowym.

 

Troskę o kościół w tym tygodniu powierzamy Katarzynie Zimoch, Małgorzacie Borowskiej, Annie Błachnio, Magdalenie Rysztak, Halinie Polnickiej, Radosławowi Kędrze.

 

Wczoraj w Sandomierzu odbył się Diecezjalny Finał Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłkę Nożną Halową, gdzie zmierzyli się zwycięzcy zmagań najpierw na etapie dekanalnym, a potem rejonowym. Nasi ministranci reprezentowali nasz dekanat i rejon duszpasterskich, po uprzednim wygraniu tych etapów i zajęli 3 miejsce w finale diecezjalnym w kategorii wiekowej – ministrant. Gratulacje!

 

Zapowiedzi przedmałżeńskie

 

1. Krystian Kancik, zam. Księżomierz, par. Księżomierz i Wiktoria Błachnio, zam. Gościeradów Folwark, par. Gościeradów – zapowiedź pierwsza,

 

2. Mateusz Ul, zam. Ropów, par. Świeciechów i Katarzyna Ludwich, zam. Salomin, par. Gościeradów – zapowiedź pierwsza.